"MÁTE ŠTĚSTÍ ŽE JDEM ZROVNA KOLEM"

Srpen 2009

Baldovec PPP - po akci

16. srpna 2009 v 17:58 | Valda / Máte štěstí, že jdem zrovna kolem |  Hodnocení akcí

Kamarádi PPP, děkuji všem přátelům, kteří se zúčastnili akce na Baldovci - BYLI JSTE SUPER PARTA !! Krásné počasí i pěkné prostředí kempu podpořilo tuto zdařilou akci. Celkem se akce zúčastnilo 35 PPP. Ještě dnes odjíždím s Karlem a Arnym na Velkou Fatru a vracím se v pátek v noci. Fotečky dám na rajče příští víkend. Turistice zdar

Valda

Kolmo na "Dombas"

2. srpna 2009 v 21:30 | Valda / Máte štěstí, že jdem zrovna kolem |  Hodnocení akcí
Kamarádi PPP, v neděli bylo horko až k zalknutí a tak se náš plánovaný výlet k Tovačovským jezerům uskutečnil v naprosto ideálních podmínkách ke koupání. Ale popořádku.

14 PPP se přesně ve stanoveném čase sešlo na začátku cyklostezky do Bedihoště v Letecké ulici. Milým překvapením, hned na úvod, byl příjezd Oldy se synkem Marečkem (nový PPP). Mareček přijel na dětském kole bez převodů a většina z nás si hned pomyslela, že to nemůže až do Tovačova zvládnout. To se však záhy ukázalo jako hrubé podcenění jeho schopností. U letiště jsme se nejprve společně vyfotili a došlo zde i k 1.verbálnímu kontaktu s děvčaty z Uherského Hradiště, o kterých bude v článku ještě řeč.

Cesta po stezce do Klenovic na Hané proběhla naprosto v pohodě, před Klenovicemi jsme se již blíže seznamovali s členkami "rychlé roty", jak si tahle parta děvčat, která trávila týden na kolech na Plumlovské přehradě, říká. K dalším kontaktům došlo pak v obci Iváň, kde jsme se všichni občerstvovali u sochy Královny svatého růžence na návsi. Polní cestou kolem hezké Piety (došlo zde k výměně adres www s děvčaty z Hradiště) to byla zkratka do Tovačova, kde jsme si dali první pivečko a nebo točenou kofolu v hospodě Klára u bývalého mlýna pod zámkem. Zaměstnali jsme tím mladou servírku, která právě přišla po pátečním večírku pozdě do práce. To už ale volal Jitce Tonda, který přijel za námi na čopru a čekal již netrpělivě na hrázi Annínského jezera, jak bylo domluveno. Na kolech jsme tam byli za 5 minutek a hledali místo, kde se uvelebíme a budeme mít dobrý přístup k vodě. Přesto, že zde byl přístup k vodě pozvolný, Zdenička si trošku odřela kolínko, když uklouzla a udělalá bác do vodičky. Ještě že vozím lékárničku. Koupání zde nemá chybu, voda je poměrně čístá a můžete si dobře zaplavat, na rozdíl např. od Aquaparku.
Děvčata se opalovala na sluníčku a tak se jim zde líbilo, že jsme nakonec na plánovanou trasu do Lobodic - Troubek a zpět do Tovačova vyrazili jen 4 (Peťové, Dáda a já). V lužních lesích u Lobodic se nám jelo výborně, ale po sluníčku to byla úmorná dřina, ještě že alespoň trošku foukalo. V Anníně jsme zkoušeli zkratku (kterou nám poradili místní děvčata), která ale končila v kopřivách. To jsem to zase schytal. V Troubkách jsme se občerstvili v zahrádce hospůdky Zavadilka. Zastavili jsme se u jezu na řece Bečvě, kde pěkná mladá paní rybařila a na dotaz co chytá, nám sdělila, že sama neví. V každém případě chytala bronz. U jezu je malá vodní elektrárna viz foto na rajce.net.

S ostatními vykoupanými a opálenými PPP jsme se opět setkali v tovačovské hospodě Klára, odkud jsme přes Tovačovský zámek (s 96 m vysokou věží) vyrazili směr domů do Prostějova. Projeli jsme po hrázích obou Hradeckých rybníků, které jsou rájem vodního ptactva a přes Věrovany a Klopotovice jsme dojeli až na Ranč do Kralic na Hané. Kromě výborného řezaného pivečka jsme zde konejšili hlad vyhlášenými lángoši. Nezmar Mareček si zde celou dobu v klidu hrál na pískovišti. Zlatej klučina. Na kruháči u býv. Vitany, jsme se rozloučili a pak již každý samostatně zamířil domů.
Statistika : 15 PPP z toho 1 nový člen - Mareček. Na kole ujeto 70 respektive 45 km.

Valda