"MÁTE ŠTĚSTÍ ŽE JDEM ZROVNA KOLEM"

Srpen 2010

1. vodácká akce PPP

24. srpna 2010 v 17:47 | Valda |  Hodnocení akcí
Skvělá parta 16 PPP, krásné slunečné počasí, perfektní služby půjčovny lodí TYDRA  a zrodila se vydařená premiérová vodácká akce na řece Moravě. První 2 osádky vyrazily do Postřelmova
do kempu Na Pískáči již v sobotu 21.8. a přespaly ve stanech. Večer společně poseděli v místní hospůdce a byl i táboráček. Zbývajících 5 osádek dorazilo do kempu v neděli v půl desáté a po velkém uvítání jsme již v 10:00 vykládali Pálavy z přívěsu firmy Tydra. Před startem jsme museli ještě absolvovat povinné společné focení s maskoty výpravy - drakem Brčálem a žirafou Filoménou. Pak již bylo vše  připraveno k naší spokojenosti a o půl jedenácté byla spuštěna 1. loď na vodu. Vzhledem k tomu, že většina z nás byla na vodě poprvé, zpočátku jsme křižovali řeku sem a tam a každá peřej či splávek hrozila nechtěnou koupelí. "Udělaných posádek" bylo nakonec víc než polovina (4 ze 7). Naštěstí bylo teplo a tak studená koupel v řece nebyla až zase tak nesnesitelná. Renek měl nikotinový absťák, protože se koupal s batohem i s cigaretami. Uba se koupal s mobilem a před tím utopil sluneční brýle. Ostatní to odnesli jen mokrými tričky. Na vodě jsme potkali jen jeden raft. Po té co se Tonda nedobrovolně koupal, se s Jitkou přehodili na zádi, což se osvědčilo. Podařilo je jim dokonce v nebezpečném místě bravůrně vyprostit uvízlého draka z větví. Lodě jsme přenášeli asi 100 m kolem opravovaného mostu v Leštině a na závěr asi 200 m od jezu u Třeštiny až k Vile Háj kolem náhonu k vodní elektrárně, který jsme nemohli splout, protože bylo málo vody a na břeh bychom museli vystoupit a tahat lodě přes bahýnko. Úsek Moravy z Postřelmova k vile Háj v délce 13,6 km jsme s třemi 15 min přestávkami a přenášením lodí zvládli v pohodovém tempu za 5 hodin. Na venkovní zahrádce restaurace vily Háj jsme byli mile překvapeni pestrou nabídkou nejen zvěřinových specialit a bohatým sortimentem nápojů i nanuků za dobré ceny. Jen blízkost jezdeckého areálu asi způsobila, že zde bylo much jako máku. Místo je hojně navštěvováno především cykloturisty a vodáky. Je zde i možnost ubytování.
V 16 hodin přijel k vile tranzit s přívěsem na lodě a ten kromě lodí odvezl do Postřelmova naše řidiče pro auta. Po páté hodině už jsme všichni mířili na Olomouc a domů do Prostějova a do Dřevnovic. Pro zajímavost půjčení jedné lodě s veškerou výbavou včetně dopravy lodě na start a z cíle nás přišla na pětistovku. Za ty prachy jsme si užili hodně dobré zábavy. Sám jsem zvědavý jaké budou ohlasy účastníků a jestli budou následovat další vodácké akce PPP.
To bychom si ale museli na naši vlajku asi domalovat lodičku :-)
Fotečky z akce jsou na rajčeti.
Valda

vodácká výprava

Na kolech hanáckou rovinou

9. srpna 2010 v 23:25 | Valda |  Hodnocení akcí
Počasí uplynulého víkendu si s námi trošku zalaškovalo a tak nám plánované akce sice nevyšly, ale za to se uslutečnila celá řada neplánovaných akcí za účasti PPP. O houbařsko-turistickém pochodu Drahanskou vrchovinou se zmiňuji na jiném místě. V neděli jsem vytáhl Lenku a Renku na "projížďku" na kolech. Moc se jim to líbilo, zvláště když jsme šlapali do kopečků u Přediny a v Otaslavicích nebo Dětkovicích. Abych je udržel na své straně, musel jsem jim zastavit u hospody ve Vřesovicích na kofolu a nanuka, nad Metlama jim natrhat hrachůvky (žňofky) a u Určic je vypustit do kukuřice. Jo,.... a navíc jsem je musel fotit u všech sakrálek. Našlapaly poctivých 50 km a na Splávku mi ještě děkovaly, jaký to byl hezký výlet. Asi proto, že nám přijel naproti Uba a koupil nám pivo. A co ostatní PPP, dejte mi vědět ať vám můžu zapsat km.

Zpráva pro Arnyho: nechal jsi na Vrlové bundu a kosti netopýrů!!
Zpráva pro DVD : nechceš nějaký lysohlávky..... do lékárny??
Dotaz na Oli: co je nového v Čechovicích ??
Maryšce: už jsi zdravá ??

Z nadm.výšky 220 m/m Valda
lázně Skalka

Bedlová párty

7. srpna 2010 v 22:43 | Valda |  Hodnocení akcí
V sobotu dopoledne v Prostějově pršelo a tak jsme do Kroměříže vůbec nejeli. Nakonec jsme asi v 11 hodin vyjeli autem do Hamer a do půl třetí jsme sbírali houby. Rostou a to tak, že velmi. Nasbírali jsme 2 plné koše a jednu plátěnou tašku. A těch bedlí co jsme našli, to si nepamatuji. Rostou všechny druhy hub včetně pravých hřibů. Odpoledne jsme se sešli na Vrlové a děvčata obalovala a smažila bedličky asi 2 hodiny. Všichni jsme si nacpali pupky a ještě rozvezli kamarádům PPP (např. Petrovi Radnímu na noční do Mubey). Na smažené houby přijeli dokonce i jižani Karel a Arny. Na přípravu padlo nepočítaně bedlí vysokých a oranžovějících, 1 l oleje, 14 vajec, 1/2 kg mouky a 1,5 kg strouhanky.Degustace se zúčastnilo celkem 10 PPP.
Bedlová smršť
houbařův sen
hřiby dubové

Tisková zpráva Beerfest Dřevnovice 2010

4. srpna 2010 v 12:16 | Valda |  Hodnocení akcí
V sobotu 31.7.2010 od 18:00 se v obci Dřevnovice okr. Prostějov uskutečnil v pořadí II. ročník akce Přátel přiměřeného pohybu  (...a pití) Beerfest Dřevnovice 2010.
Celkem 26 PPP se během večera sešlo a sjelo do místní oblíbené  hospody Zahrádka, na zadní zastřešené venkovní zahrádce Miloš Zelinka, majitel a hospodský v jedné osobě, připravil velice příjemné prostředí k zábavě. Na rožni se točilo 3 měsíční 13 kg jehňátko,
lžičky z NDR
v udírně domácí uzenina a na čepu byl výborný ZUBR 11 st.  (PPP ho vypili necelé 2 bečky). Zpívalo se při kytaře až do půl čtvrté do rána. Vzpomínalo se na předchozí akce PPP a plánovaly se akce další. Někteří přespali v Dřevnovicích ve stanech a v autech a kdo měl střízlivého řidiče (Čenda, Petr GPS) odjel domů.
Akci lze považovat za zdařilou a hodnou následování i v příštím roce.

Proto Beerfestu Dřevnovice 2011 zdar. Valda

PS: v článku nejsou použity žádné citace

Výšlap Litenčickou pahorkatinou

3. srpna 2010 v 15:47 | Valda
V sobotu 31.7. před Beerfestem (kvůli udělání žízně) se 13 PPP sjelo ve Švábenicích, aby po přiblížení k rozcestníku Oupaly vyrazilo pěšky na 13 km trasu směr vrchol Hradisko (nejvyšší bod Litenčické pahorkatiny s nadm.výškou 518 m), výhledový altán nad Chvalkovicemi, dále po červené k větrnému mlýnu v obci Chvalkovice a do Nemochovic. Odtud pak Cestou partyzánského oddílu Olga, kolem krásných slunečnicových polí přes rozcestník Nad Kozojedskem zpět na Oupaly a k autům. Stíhali jsme to s odřenýma ušima a do Dřevnovic na Beerfest jsme dorazili asi 18:20. Byla to pohodová vycházka i když ke konci trošku svižná, bo nás tlačil čas. Nejkrásnější byly výhledy na Chřiby a Buchlovské hory, vidět byl dalekohledem i hrad Buchlov a rozhledna Brdo. Obec Nemochovice je velmi půvabná a zdejší domečky i předzahrádky jsou krásně upravené. Větrný mlýn ve Chvalkovicích je úžasně fotogenický a postavený na krásném místě s kapličkou ve své blízkosti. Fotečky jsem dal na rajce.net.

S radostí zapisuji do přehledu všem 13 PPP rovných 13 km. Fenkám 20 km.
Valda
U větrného mlýna Chvalkovice