"MÁTE ŠTĚSTÍ ŽE JDEM ZROVNA KOLEM"

Srpen 2010

Na kolech hanáckou rovinou

9. srpna 2010 v 23:25 | Valda |  Hodnocení akcí
Počasí uplynulého víkendu si s námi trošku zalaškovalo a tak nám plánované akce sice nevyšly, ale za to se uslutečnila celá řada neplánovaných akcí za účasti PPP. O houbařsko-turistickém pochodu Drahanskou vrchovinou se zmiňuji na jiném místě. V neděli jsem vytáhl Lenku a Renku na "projížďku" na kolech. Moc se jim to líbilo, zvláště když jsme šlapali do kopečků u Přediny a v Otaslavicích nebo Dětkovicích. Abych je udržel na své straně, musel jsem jim zastavit u hospody ve Vřesovicích na kofolu a nanuka, nad Metlama jim natrhat hrachůvky (žňofky) a u Určic je vypustit do kukuřice. Jo,.... a navíc jsem je musel fotit u všech sakrálek. Našlapaly poctivých 50 km a na Splávku mi ještě děkovaly, jaký to byl hezký výlet. Asi proto, že nám přijel naproti Uba a koupil nám pivo. A co ostatní PPP, dejte mi vědět ať vám můžu zapsat km.

Zpráva pro Arnyho: nechal jsi na Vrlové bundu a kosti netopýrů!!
Zpráva pro DVD : nechceš nějaký lysohlávky..... do lékárny??
Dotaz na Oli: co je nového v Čechovicích ??
Maryšce: už jsi zdravá ??

Z nadm.výšky 220 m/m Valda
lázně Skalka

Bedlová párty

7. srpna 2010 v 22:43 | Valda |  Hodnocení akcí
V sobotu dopoledne v Prostějově pršelo a tak jsme do Kroměříže vůbec nejeli. Nakonec jsme asi v 11 hodin vyjeli autem do Hamer a do půl třetí jsme sbírali houby. Rostou a to tak, že velmi. Nasbírali jsme 2 plné koše a jednu plátěnou tašku. A těch bedlí co jsme našli, to si nepamatuji. Rostou všechny druhy hub včetně pravých hřibů. Odpoledne jsme se sešli na Vrlové a děvčata obalovala a smažila bedličky asi 2 hodiny. Všichni jsme si nacpali pupky a ještě rozvezli kamarádům PPP (např. Petrovi Radnímu na noční do Mubey). Na smažené houby přijeli dokonce i jižani Karel a Arny. Na přípravu padlo nepočítaně bedlí vysokých a oranžovějících, 1 l oleje, 14 vajec, 1/2 kg mouky a 1,5 kg strouhanky.Degustace se zúčastnilo celkem 10 PPP.
Bedlová smršť
houbařův sen
hřiby dubové

Tisková zpráva Beerfest Dřevnovice 2010

4. srpna 2010 v 12:16 | Valda |  Hodnocení akcí
V sobotu 31.7.2010 od 18:00 se v obci Dřevnovice okr. Prostějov uskutečnil v pořadí II. ročník akce Přátel přiměřeného pohybu  (...a pití) Beerfest Dřevnovice 2010.
Celkem 26 PPP se během večera sešlo a sjelo do místní oblíbené  hospody Zahrádka, na zadní zastřešené venkovní zahrádce Miloš Zelinka, majitel a hospodský v jedné osobě, připravil velice příjemné prostředí k zábavě. Na rožni se točilo 3 měsíční 13 kg jehňátko,
lžičky z NDR
v udírně domácí uzenina a na čepu byl výborný ZUBR 11 st.  (PPP ho vypili necelé 2 bečky). Zpívalo se při kytaře až do půl čtvrté do rána. Vzpomínalo se na předchozí akce PPP a plánovaly se akce další. Někteří přespali v Dřevnovicích ve stanech a v autech a kdo měl střízlivého řidiče (Čenda, Petr GPS) odjel domů.
Akci lze považovat za zdařilou a hodnou následování i v příštím roce.

Proto Beerfestu Dřevnovice 2011 zdar. Valda

PS: v článku nejsou použity žádné citace

Výšlap Litenčickou pahorkatinou

3. srpna 2010 v 15:47 | Valda
V sobotu 31.7. před Beerfestem (kvůli udělání žízně) se 13 PPP sjelo ve Švábenicích, aby po přiblížení k rozcestníku Oupaly vyrazilo pěšky na 13 km trasu směr vrchol Hradisko (nejvyšší bod Litenčické pahorkatiny s nadm.výškou 518 m), výhledový altán nad Chvalkovicemi, dále po červené k větrnému mlýnu v obci Chvalkovice a do Nemochovic. Odtud pak Cestou partyzánského oddílu Olga, kolem krásných slunečnicových polí přes rozcestník Nad Kozojedskem zpět na Oupaly a k autům. Stíhali jsme to s odřenýma ušima a do Dřevnovic na Beerfest jsme dorazili asi 18:20. Byla to pohodová vycházka i když ke konci trošku svižná, bo nás tlačil čas. Nejkrásnější byly výhledy na Chřiby a Buchlovské hory, vidět byl dalekohledem i hrad Buchlov a rozhledna Brdo. Obec Nemochovice je velmi půvabná a zdejší domečky i předzahrádky jsou krásně upravené. Větrný mlýn ve Chvalkovicích je úžasně fotogenický a postavený na krásném místě s kapličkou ve své blízkosti. Fotečky jsem dal na rajce.net.

S radostí zapisuji do přehledu všem 13 PPP rovných 13 km. Fenkám 20 km.
Valda
U větrného mlýna Chvalkovice