"MÁTE ŠTĚSTÍ ŽE JDEM ZROVNA KOLEM"

Červenec 2012

Výhledy v korunách stromů

20. července 2012 v 17:43 | Valda |  Turistická všehochuť
Co takhle se procházet v korunách stromů? Možná si teď klepete na čelo, ale je to možné a reálné. Dosud tuhle možnost nabízeli kousek za hranicemi v Bavorském lese, kde jste mohli navštívit stezku vedenou v korunách stromů zakončenou vyhlídkovou věží.
První a jediná stezka korunami stromů v České republice byla otevřená 10.7.2012. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.
Stezka korunami stromů Lipno leží na vrhcholu hory Kramolín v bezprostřední blízkosti Activ Park Lipno, který se nachází na centrálním parkovišti na Lipně. Přímo u nástupní stanice lanové dráhy je k dispozici velkokapacitní parkoviště pro osobní automobily a autobusy. Parkoviště slouží pro návštěvníky, kteří chtějí využít dopravu ke Stezce korunami stromů Lipno lanovkou a pro handicapované osoby. Pro vozíčkáře a rodiny s dětmi v kočárku je k dispozici také autobus, který návštěvníky doveze v pravidelných intervalech přímo ke Stezce korunami stromů.
Čerpáno z www.kudyznudy.cz
Výhledy z věže:

Přehled akcí uskutečněných v červenci 2012

10. července 2012 v 19:18 | Valda |  Přehledy
Přehled akcí s účastí PPP uskutečněných v měsíci červenci 2012 vzestupně