"MÁTE ŠTĚSTÍ ŽE JDEM ZROVNA KOLEM"

Červenec 2013

Přehled akcí uskutečněných v červenci 2013

8. července 2013 v 14:48 | Valda |  Hodnocení akcí
Prázdiny začaly a s tím i celá řada turistických i cykloturistických akcí, na kterých jsem zaznamenal účast PPP.
Ve středu 3.7. vyrazily holky Procházkovy do okolí Šumperka. Jely ráno vláčkem do Raškova a šly po trase
žst. Raškov - zřícenina Nový hrad - kopec Smrk (742m/m) -obec Kopřivná - Osíkov - Ořešník - vyhlídka Městské skály (689m/m) - U Lomu - město Šumperk. Po prohlídce centra města jely vláčkem domů. Ušly 17 km a užily si krásné přírody, výhledů i počasí. Maruščiny fotečky z akce najdete na rajčeti zde.

V termínu 4 - 7.7. vyrazila 16 členná parta PPP do Rychlebských hor, kde plně obsadila kapacitu velmi pěkné Chaty U Stříbrného potoka v Nýznerově. Prodloužený víkend v překrásné přírodě zdejších hor utekl jako voda, která naštěstí neutekla ani z vodopádů Stříbrného potoka, ani ze zdejších zatopených žulových lomů, které ocení zejména milovníci koupání v přírodě. My jsme si užili koupání v lomu Starost u Žulové a spoustu turistiky. Každý den jsme absolvovali nějakou pěknou procházku. Někteří si dovezli i kola a otestovali zdejší cyklostezky. Krásné Nýznerovské vodopády jsme měli 2 km od chaty a místní rybářskou baštu 20 kroků.
Uvádím přehled tůr a vycházek po dnech. Na konci každé akce uvádím počet účastníků a našlapaných km, včetně odkazu na fotečky z akce.
4.7. Nýznerov-Žulová- lom Starost (koupání) - lom Rampa - Černá Voda - (zříc. Kaltenštejn) a zpět. 9 PPP a 16 km. Fotečky zde.
5.7. Vápenná po modré TZ - Paseky - Žulový vrch 719 m/m (zatopený lom, pramen) - Medvědí kámen 907 m/m (vyhlídka) - Pod Medvědím kamenem (kufrování) - jedna skupina přes 9 pramenů po zelené a druhá po modré přes Arnoštův krmelec do Lázní Jeseník - po občerstvení pak po žluté 4 km přes Švýcarský pramen do Lipové Lázně (jeskyně) a vláčkem zpět do Vápenné. 7 PPP a 20 km. Trošku jsme zmokli.Fotečky zde.
6.7. Supíkovice od autobusové zastávky po zelené - krasohledna Hemberk na Křemenáči - po modré Bílé kámeny 675 m/m (skalní městečko) - jeskyně na Špičáku (posvačili jsme, 3 tur. vizitky, zmije) - po zelené Písečná - nóbl Rezidence u jezera - Vápenka: tech.památka z r.1856 - Supíkovice (čapí hnízdo pod kamerou). 9 PPP a 15,5 km. Cestou jsme nasbírali košík růžovek a přešli cca sto potůčků. Fotečky zde.
6.7. Druhá skupina. Lánský vrch (velká dřevěná židle a stůl). Javorník a zámek Jánský vrch. Račí údolí - Čertovy kazatelny - zříc.Rychleby - tančírna. 7 PPP 12 km. Fotečky zde.
7.7. Horní Lipová - Lesní bary a zpět. 16 PPP, 6 km. Fotečky zde.
Cestou domů zastávka na oběd v Petříkově - Sport-Grill - výborné speciality Nepálská kuchyně a v Branné zastávka v cukrárně pro vyhlášené máslové trubičky.
Akce byla zúčastněnými hodnocena velmi pozitivně a každý si ji užil podle sebe, při společném večerním posezení se prohlíželi fotečky, rozebírali se zážitky z výletů a o legraci opravdu nebyla nouze. Zejména některé společenské hry jako "Král a královna", "Kroužkování ptáků" a nebo "Ovoce" nám trhaly bránice. Příští rok vyrazíme do Valticko-Lednického areálu.

V sobotu 13.července jsme v sedmi lidech absolvovali 70 km dlouhou, moc pěknou cyklotrasu ze Dzbelu do Zábřehu, která nás mimo jiné zavedla do Nectavského údolí, do obcí Radkov a Gruna. Na zříceninu hradu Radkov a do rekreační oblasti Svojanov. Moc příjemný byl sjezd z Jahodnice nad Maletínem údolím Ospirského potoka do obce Hoštejn. Cyklostezka z Hoštejna do Zábřehu, vedená po opuštěném drážním svršku, byla třešničkou na dortu této vydařené akce PPP. Fotečky zde.

V neděli 21.7. se Běla s Adélou a Robertem vydali do Hanušovic, přes Potůčník, Horní Bohdíkov a Pekařov došli až do Velkých Losin. Ušli za krásného letního počasí 23 km. Fotečka z akce je zde.

V termínu 20.-27.7. proběhla týdenní turistická akce pořádaná KČT Smržice, na které se zúčastnili i PPP. Celý týden přálo turistice počasí a tak jsme našlapali ve Slovenském ráji, Nízkých Tatrách, na Muránské planine a v okolí Tisovce téměř 130 km. Fotečky jsou na rajčeti: http://pppprostejov.rajce.idnes.cz/

Fotečky ze všech červencových akcí najdeš zde.

ValdaÚžasný

Plán akcí na červenec 2013

1. července 2013 v 0:01 | Valda |  Plány akcí PPP
3.7. Šumpersko
17 km tůra Raškov - Nový hrad - Kopřivná - Městské skály - Šumperk.

4 - 7. Nýznerov - prodloužený víkend v Rychlebkách - přihlášení, omezená kapacita ubytování.
4.7. Nýznerov-Žulová- lom Starost (koupání) - lom Rampa - Černá Voda - zříc. Katlštejn a zpět.
5.7. Vápenná-Žulový vrch-Medvědí skála - prameny-Lázně Jeseník -Lipová Lázně (jeskyně)-vláčkem zpět do Vápenné.
6.7. Supíkovice-rozhledna Hemberk na Křemenci - Bílé kámeny - jeskyně na Špičáku - písečná Rezidence u jezera- Vápenky-Supíkovice
7.7. Lázně Lipová - Lesní bary a zpět, Petříkov, Branná

13.7. Na kole ze Dzbelu do Hoštejna
ráno 08:06 z místního nádraží s koly do Dzbelu. Cyklotrasa Dzbel-Chornice-Městečko Trnávka-Gruna- Maletín- Hoštejn. Vlakem z Hoštejna ve 14:58 nebo 16:58 nebo až ze Zábřehu.

14.7. Šerák
Sraz účastníků je v neděli ráno 06:05 na hlavním nádraží v Prostějově.
Odjezd 6:16 z hlavního nádraží do Branné, odtud na Volskou louku a po neznačené cestě (na Černavu a na Šerák, odtud na vlak nejspíš přes Vozku do Branné nebo přes Obří skály do Ramzové. Trasa kolem 20 km. Organizuje Běla s Evou.

15.7. Hrubá Voda
V pondělí vlakem v 8:35 z hlavního nádraží do Hrubé Vody a po modré na vrchol Jedová a odtud po červené na Kopeček do cukrárny. Autobusem do Olomouce a vlakem do Prostějova. Trasa 15 km. Organizuje Běla s Evou.

20. - 27. Slovensko "Dedinky" Palcmanská Maša. Týdenní turistika s KČT Smržice.

PS: mrkni na fotečky z červnových akcí : http://valda1959.blog.cz/galerie/fotky-z-akci-ppp/akce-2013/cerven#