"MÁTE ŠTĚSTÍ ŽE JDEM ZROVNA KOLEM"

Leden 2014

Kola a sněhuláci pro Afriku.

28. ledna 2014 v 11:03 | Valda |  Turistická všehochuť
25.1. 2014 se Přátelé přiměřeného pohybu zapojili oficiálně do akce Kola pro Afriku a Sněhuláci pro Afriku. O co se jedná? Společnost Kola pro Afriku, o.p.s. byla založena v roce 2012 v Ostravě. Inspirací se staly charitativní organizace Jole Rider a hnutí Bicycles for Humanity, stejně tak i osobní zkušenosti zakladatelů českého projektu. Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti, umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění, zvýšení občanského statutu lidí v Africe. Více o společnosti zde: http://www.kolaproafriku.cz/o-nas/.
V Prostějově lze kola pro Afriku odevzdávat na dvou místech:

Vrahovická 41, Prostějov (železářství U věžiček)
Telefon: 582 333 610, 603 810 898
Sběrný čas: po-pá 7:00 - 17:00, so 7:30 - 11:30

Dr. Horáka 2, Prostějov (Raklamní agentura Vendi s.r.o.)
Telefon: 582 330 250
Konataktní osoba: Ladislav Burgr
Sběrný čas: po-pá 8:00 - 16:00

Ptáte se co s tím mají společného sněhuláci? To je další celorepubliková iniciativa společnosti Kola pro Afriku o.p.s. a Gymnázia Ostrava, Hrabůvka, probíhající pod záštitou MŠMT.
Sněhuláci pro Afriku jsou jednorázovou akcí, která proběhne někdy v únoru 2014 v závislosti na sněhových podmínkách. V den, který bude upřesněn, by se na všech zapojených školách, školkách a dalších místech stavěli sněhuláci.
Cílem je postavit co nejvíce sněhuláků. Za každého sněhuláka se vybírá příspěvek 50 Kč nezávisle na tom, kolik stavitelů se na jeho stavbě podílí. Tato částka bude celá darovaná společnosti Kola pro Afriku o.p.s. a bude sloužit na přepravu kol od dárců z ČR pro děti v Gambii. Na kolech budou jezdit děti, které to mají daleko do školy, a bez kola by se doškoly možná ani nedostaly. Každá organizace (škola) bude zároveň nominovat svého nejoriginálnějšího sněhuláka, z nichž pak bude veřejným hlasováním vybrán absolutní vítěz. Tvůrci nejoriginálnějších sněhuláků budou taktéž odměněni drobnými cenami. Při této akce se dobře pobavíte a navíc přispějete na dobrou věc.

Tak doufám, že už se těšíte jak si společně postavíme sněhuláka PPP, doufám že nám to ta letošní, na sníh zatím skoupá, zima dovolí. Tak dovolila, 2.2. pod Velkým Kosířem.
ÚžasnýZdraví vás Valda, myšlenkami v Africe.


Proč není volně přístupná rozhledna na Kosíři?

27. ledna 2014 v 22:27 | Valda |  Rozhledny
Na to se ptají desítky a možná i stovky turistů, kteří každý víkend navštěvují vrchol Velký Kosíř, na kterém stojí od června loňského roku nová rozhledna.

Provozní doba rozhledny na Velkém Kosíři byla stanovena Mikroregionem Kosířsko takto:

duben
sobota, neděle 10 - 16 hod.

květen, červen
pátek 14 - 19 hod., sobota, neděle 9 - 19 hod.

červenec, srpen
pondělí - neděle 9 - 19 hod.
září, říjen
pátek 14 - 19 hod.,sobota, neděle 9 - 19 hod.

Co k tomu vedlo, kdo to rozhodl ? Jaké důvody vedly k omezení vstupu na rozhlednu ? Byly to důvody organizační, ekonomické nebo snad obavy z vandalů? Ať k tomu byly jakékoliv důvody, je to velká škoda, že rozhledna není přístupná i v ostatních měsících roku (listopad-březen) alespoň o víkendech za příznivých klimatických podmínek. V naší republice je přes 370 rozhleden a dobrá polovina je jich volně přístupná. A na vstupné by stačila uzamčená kasička. Jestli jsou opravdu státní či evropské normy pro volné zpřístupnění rozhleden příliš přísné a nelze jim vyhovět, to opravdu nevím. V případě té "naší" kosířské rozhledny je to ale opravdu velká škoda.
ÚžasnýValda

Barokní sýpka Ludéřov

27. ledna 2014 v 21:17 | Valda |  Turistická všehochuť

Při našich toulkách střední Moravou jsme zavítali do okolí Ludéřova. Obec samosprávně patří pod Drahanovice, nachází se 15 km západně od Olomouce, tak na půl cesty do Konice. Uprostřed obce se nachází architektonický objekt - barokní sýpka.
Barokní sýpka v Ludéřově je pozůstatkem bývalé tvrze Ludéře z Ludéřova, připomínané již v roce 1349. V rozbouřené době třicetileté války (1618-1648) byla tvrz, stejně jako obec, vypleněna a vypálena. Po připojení k náměšťskému panství roku 1740 (majitel panství Ferdinand Bonaventura) se stává po opravách hospodářským dvorem, zásobujícím panství zemědělskými produkty. Dvůr byl též nazýván "dolním zámkem" a v této době se z obytné budovy stává sklad na obilné zrno-čili sýpka. Mohutné trámoví jednotlivých pater pochází z 1.pol.18 st. V 90. letech po jejím opuštění zemědělským družstvem začala budova chátrat. Rozbitou střechou zatékalo a mohutné trámová vazba hnila a rozpadala se vlivem houbových chorob, zvláště dřevomorky. V původním záměru obce byla likvidace této budovy, neboť podle některých obyvatel hyzdila obec. V roce 2005 bylo založeno občanské sdružení s názvem "U Nás", které si vzalo za cíl zachránit tento historický objekt a postupně jej opravuje. V přízemí sýpky je otevřena expozice historie místa a nedeleké keltské svatyně na kopci Příhon. Od léta 2012 je otevřen další prostor sýpky pro pořádání výstav a workshopů starých řemesel a dalších akcí pro širokou veřejnost.

V rámci návštěvy sýpky je možné zavítat do 700 m vzdálené archeologické lokality keltského hradiště s pozůstatky hliněných valů a nově vztyčeného menhiru, na památku dávné keltské kultury. Místu se též říká švédské šance nebo hradba, protože ho využili za třicetileté války švédové při obléhání Olomouce. V blízkosti hradiště se nachází památník Svatopluka Čecha (1903) a myslivecká chata U Svatopluka s areálem kynologiského cvičiště pro norování. Za krásného počasí je odtud nádherný rozhled na Hanou, lemovanou vrcholky Drahanské vrchoviny, Jeseníků i Beskyd. K orientaci v krajině můžete využít poutní chrám na Svatém Kopečku a vrch Velký Kosíř. Dalšími zajímavostmi v okolí, které stojí za návštěvu jsou zámky v Náměšti na Hané, v Čechách pod Kosířem včetně krásného parku nebo Černá věž v Drahanovicích. Prostě každý turista si zde přijde na své.
Zdraví Vás, Ludéřovem okouzlený, ValdaÚžasný

Od studánky ke studánce

22. ledna 2014 v 21:04 | Valda |  Hodnocení akcí
V neděli 12.ledna 2014 se sešlo 27 turistů na akci PPP, která byla nasměrována do údolí Divokého a Dvoreckého potoka na Konicku. Naším cílem bylo navštívit a prohlédnout si 8 studánek, o které většinou pečují nadšenci z prostějovského sdružení ochránců přírody IRIS. Vláček nás dovezl do Čunína a na první studánku (obr.1.), s názvem "U Divokého potoka", jsme narazili hned po 1,5 km chůze. Po dalších 500 m jsme podle GPSky (49°33'42.000"N, 16°53'7.000"E) našli krásně upravenou studánku "U Milířů" (obr.2). Voda z ní byla čisťounká a na věšáčku z paroží dokonce visely 3 hrníčky. Pokračovali jsme do Jednova, kde je přímo u kostela pramen tzv. Svaté vody (obr.3). Podle lidové pověsti u zdejšího pramene křtili slovanští věrozvěstové Cyril a Metoděj, kteří tudy putovali z Velehradu do Čech. Traduje se také, že zde docházelo k zázračným uzdravením. A pod Jednovem jsme podle mapy hledali ještě další dvě studánky. Studánku "Pod Jednovem" (obr.4.) jsme objevili až po důsledném průzkumu lokality u křížku v zatáčce u Brodeckého potoka. Jedná se o betonovou skruž, přikrytou dřevěným víkem, pít z ní vodu bych se ale neodvážil!
Naopak studánka "Na Kostelní" (obr.5.), kterou jsme objevili jen 170 m dále, u silnice směrem na Hrochov, je krásně opravená a stojí u ní i nový dřevěný kříž INRI. Svůj název získala podle skutečnosti, že opravdu stojí u bývalé cesty, kterou se chodilo i jezdilo koňmo ze Seče do kostela v Jednově. Dále jsme pokračovali údolím Brodeckého potoka asi 1 km po proudu až k "Luciánské studánce" (obr.6.), je vpravo od lesní cesty, opatřená dřevěným přístřeškem (bez střechy) a starají se o ní prý nějací Luciánci z Jednova. Sedmou studánku jsme bez problémů našli U trampské osady Grizzly, což je i její název, viz (obr.7) Její souřadnice jsou 49°31'46.924"N, 16°54'56.159"E a nachází se u osady mezi lesní cestou a potokem. Po 600 metrech jsme narazili na modrou značku, po ní doprava 500m a došli jsme k poslední, 8. studánce "U Františka" (obr.8.), kterou nedávno rovněž krásně opravili dobrovolníci z IRISU. Výborná voda, upravené ohniště, altán a stůl s lavicemi, ideální místo k odpočinku při tůře. A tak jsme zde posvačili a uvařili si kafíčko, které z místní vody chutnalo nějak jinak a lépe. Tak a to byla poslední studánka našeho nedělního putování po Konicku. Na závěr bych dodal možná krátké zamyšlení o studánkách a pramenech v přírodě. Každý kdo někdy putoval celý den přírodou, tak dobře ví že nalézt pramének čisté vody je mnohdy malý zázrak, který potěší každého pocestného. To platilo od pradávna a platí to i dnes. Krásná studánka je a vždy bude ozdobou každého koutu přírody, který přitáhne kroky mnoha poutníků.
Zdraví, dosytosti zavodněný, ValdaÚžasný.

Plán akcí PPP na leden 2014

2. ledna 2014 v 16:32 | Valda |  Plány akcí PPP
LEDEN
01.1. Novoroční výstup na Velký Kosíř.
Akce se zúčastnilo minimálně 12 PPP, o kterých vím a které jsem potkal. Fotečky jsou na rajčeti.

05.1. Pohora
Výletu staré gardy PPP do okolí Horního Štěpánova s plánováním letní společné dovolené se zúčastnilo 17 turistů.

12.1.Luciánská studánka
Pěší tůra Čunín-Labutice-Jednov-Ptenský Dvorek 16 km. Sraz PPP 07:50 na místním nádraží. Odjezd ráno 08:06 a návrat 14:29 ze Ptení. Budeme hledat studánky (5) a vařit kafíčko.
Studánek bylo nakonec 8 a turistů 27. Moc krásně jsme si užili slunečnou a větrnou lednovou neděli a ušli plánovaných 16 km. Fotečky jsou na rajčeti pppprostejov, blanka13 a valinor.

17.1. Návštěva BVV - REGIOTOUR 2014 a rozhledny Babí lom
Na rozhledny Babí lom a Ostrá horka vystoupili 4 PPP a veletrhu se zůčastnilo celkem 8 PPP.

18.1. Okolím Olšan u Prostějova
Pěší 13 km tůra z Třebčína přes PP Vápenice na Malý Kosíř a do lázní Slatinice. Sraz 07:50 na místním, jedeme 08:06 do Třebčína. Návrat vlakem 15:18 ze Slatinic. Bedeme dělat ohýnek, buřty ssebou.
Na akci se do Třebčína sjelo 16 PPP, plánovanou trasu jsme si nakonec prodloužili až do Třebčína a ušli mžných 16 km.
Fotečky jsou na rajčeti pppprostejov blanka13 jepeluha

24.1. Výroční členská schůze KČT Smržice - v 17:30 v kulturním domě Smržice
Schůze je zdárně za námi, účas byla téměř 100%. A můžeme zase celý rok špacírovat.

24.1. Srdíčkový ples
Obč.sdružení Patříme k sobě z Dřevnovic. Zahájení ve 20:00 v kulturáku v Nezamyslicích. Spolupořádají PPP - jižní větev.
Na krásném již VII. Srdíčkovém plese jsem napočítal účast 14 PPP, převážně z jižní větve:-) Někteří tančili (třeba my) a někteří se starali o hosty.Atmosféra byla velmi přátelská a srdečná. Pepík si ples náramně užíval.

26.1. Sýpka Ludéřov
Sraz je v 07:50 na místním nádraží, jedeme v 08:06 do Náměště na Hané. Jdeme po červené na Hradecký Dvorek - Keltská mohyla a opidum - Ludéřov (návštěva barokní sýpky) - Kníničky (stará lípa) - Lhota pod Kosířem (kaplička) - Gabrielov (bývalý statek) - Velký Kosíř (rozhledna) - Čelechovice na Hané. Odjezd z Čelechovic vlakem 15:31. Trasa 15 km. Budeme vařit kafíčko a dělat oheň. Nezapomeňte svého oblíbeného plyšáka.
Poslední lednovou akci, tentokrát do Ludéřova, poctilo svou účastí 18 PPP, kteří absolvovali i stejný počet kilometrů.
Fotečky jsou tradičně na rajčeti: pppprostejojov blanka13 valinor jepeluha

PŘEHLED KM A AKCÍ 2014

1. ledna 2014 v 20:14 | Valda |  Přehledy
V přehledu najdete přehled všech akcí a počty pěšky ušlých a na kole ujetých km v kalendářním roce 2014 a počty akcí, na kterých se jednotliví PPP v daném roce zúčastnili.
P.č.měsdenakce - popisPěší/KolokmPPPPoznámka
1.I.1.Novoroční výstup na KosířP a K1512po skupinách
2.I.3.Ježův hradP104opíkačka
3.I.5.Pohora-Šebetov-PohoraP1117dohovor na letní akci
4.I.12.Čunín-Jednov-Pt.DvorekP16278 studánek
5.I.17.Babí lom a BVVP74/82 rozhledny, veletrh
6.I.18.Malý Kosíř z TřebčínaP1616památník letců
7.I.26.Sýpka LudéřovP1818plyšáci a sněhuláci
8.II.2.Od mlýna do KapleP1621test, chata František, sněhulák
9.II.8.Valentýnská Kněží horaP1629poklad, srdíčka, opíkačka
10.II.12.Kuželky PPPP0132 dráhy, posezení nahoře ubaru
11.II.15.Okluky-Ježák-DomamysliceP209opíkačka na Ježáku,vedl J.P.Luha
12.II.22.Buková-VícovP1823náčelníkův narozeninový pochod
13.II.23.Cavalo-Kněží hora a zpětP2011vedl J.P.Luha
14.II.27.Žďárná-Sloup-ProtivanovP213dámská jízda
15.II.28.Protivanov-Housko-Prot.P232S Bělou průzkum na 15.3.
16.III.1.Domašov-Těšíkov - ŠternberkP195s KČT Kosíř, Lipina
17.III.8.Loštice-Bouzov-LošticeP2622Akce KČT Smržice
18.III.12.Litovelské pomoravíP114Bledulky, řeka Morava, Střeň
19.III.13.Litovelské pomoraví IIP188Mladeč, Bílá Lhota,obelisk
20.III.15.Potulování kolem ProtivanovaP2018Oborský dvůr, Luha, Housko, gril
21.III.19.Josefovská pouť do LukéP208Terezské údolí, sv.Antonínek
22.III.22.Údolím BystřiceP2222Domašov-Hrubá Voda-Pohořelá
23.III.29.Vápenice a Velký KosířP2123Koniklece, opíkačka, rozhledna
24.III.30.Zahájení cyklosezóny PPPK5010Okolí Tovačova, bitva r.1866
25.IV.6.Šternberk-OlomoucP2313Pohořelá, Boženka narozky
26.IV.12.Vsetínské vrchy - delší trasaP2612ze Vsetína přes Vsacký Cáb do Huslenek
26.IV.12.Vsetínské vrchy - kratší trasaP169ze Vsetína přes Lysný-sedlo do Huslenek
27.IV.19.Repechy na koleK5011poprve u Lady, otvírali kemp u Žraloka
28.IV.20.Oderské vrchyP154Podhoří, Drahotuš, Peklo, Veselíčko
29.IV.21.PřerovskoP226Kokory, Lhotka,Vinary,Čekyně
30.IV.26.Žďárské vrchy - Devět skalP2022Milovy-Křižánky-Milovy
31.IV.27.Hanácké sakrálky na koleK5012Kafíčko u Ládi a Evi v Olšanech
32.IV.29.KozojedskoP193Běla, Jana a Jarda - Švábenice
33.V.1.
Stražisko-Seč-Pt.Dvorek-Bělák
P178U Zedníků, krásný 1.máj
34.V.3.H.Voda-Jívová-Pohořany-HlubočkyP204pršelo, zima, foukalo
35.V.4.Šternberk-Hrubá VodaP232Eva a Špička
36.V.8.Kolmo kolem BouzovaK924Ptení-Bouzov-PV, Smržice kafíčko
37.V.9.Krnovsko s Karlem a ArnymP63Ježník, Krnov, Cvilín, M.Albrechtice
38.V.10.Za orchidejkami do Bílých KarpatP1624Lísky,Velký Lopeník, PP U Zvonice, Rasová
39.V.18.Stražisko - Bělecký mlýnP153Deštivá procházka kolem Stražiska
40.V.24.X.Smržické vandrP226Jirka Pela a spol.
41.V.31.Cyklistika kolem NezamyslicK755Dřínov, Zborovice, Morkovice cyklostezka
42.VI.1.Tůra na dětský denP2510Stražisko-Seč-Stínava-Hamry-Plumlov
43.VI.6.Lázně LuhačoviceP104zámek, centrum, lázně, kolonáda
44.VI.7.Libina-Bradlo-TroubeliceP185Obědné, U cikánského dubu, N.Hradečná
45.VI.7.-8.Okolo republikyP,KXY20s KČT Smržice, 40 pěšky, 100 na kole
46.VI.14.TišnovskoP229Klucanina, Porta Coeli, Dolní Loučka
47.VI.21.Karlova Studánka-ČHSP1714PR Bílá Opava, Švýcárna, Malý Jezerník
48.VI.22.ČHS-Keprník-Kameny-RamzováP186Červená hora, Vřesová studánka, Šerák
49.VI.29.Kladky-Šubířov-Dzbel-JesenecP227Vyšehrad, Nectava, 6 zavřených hospod
50.VII.1.-5.Přechod Nízkých Tater (holky)P917Vernár-Liptovská Lužná (útulny)
51.VII.3.-6.BroumovskoP4016Výlety do okolí z Hlavňova u Police/Met.
52.VII.12.Cyklostezka BečvaK10015Bumbálka-Přerov (tam cyklobusem)
53.VII.20.Na kole do Chvalkovic s PepouK10822 mlýny, kopání v Morkovicích, vedro
54.VII.20.Konice-Rak. údolí-NáměšťP205Ochozská kyselka, Krakovec, po žluté
55.VII.26.Kladky-Bouzov-KladkyP335vedl Jirka Pela, nejdelší akce
56.VII.26.-31.Jizerské hory s KČT SmržiceP14016Semily, Jizera, Smrk , Ještěd, Gory Stolowe
57VIII.2.Stražisko-Pohodlí-PlumlovP205nová členka PPP - Naďa
58.VIII.3.Ovčárna-Kouty-Losiny-ZábřehK556od Loučné až do Zábřehu bouřky a déšť
59.VIII.9.ChřibyP268Bunč- Buchlovský kámen - Vlčák - Bunč
60.VIII.11.-16.X.slovenská odysea Vys.TatryP605převýš. 5656m,2 dny pršelo,nejvýš 2452m.n.m.
61.VIII.23.BradloP254Hrabišín-Benkov-Bradlo-Lipinka-Troubelice
62.VIII.30.Meteoradar Skalky (DOD)P1810Suchý-Skalky-Protivanov-Malé Hradisko-Okluky
63.VIII.31.Lipová-Seč-Skřivánkov-VícovP184houbaření, rozvodněný potok Zábrana, Stínava
64.IX.6.S KČT Kosíř:Jesenec-HvozdP187přes Ludmírov, Javoříčko, Vojtěchov
65.IX.7.Kolem Náměště na HanéP163Odznačkování trasy Smržické šlapky a houbaření
66.IX.9.-13.Malá Fatra s. M.TučkemP7114skup.B 65 km, Rozsutce, Kriváň,Janoš.diery atd
67.IX.20.Rozhledny okolo KrnovaP3423Radim, Ježník,Krnov, Cvilín,Šelenburk,Úvalno
68.IX.24.Rešovské vodopádyP318Křížová cesta v Rudě, vodopády, Majka Peková
69.IX.26.Oslay 100 let BK HloučelaP100páteční setkání u burčáku v Bistru Hloučela
70.IX.28.Králický SněžníkP316Rozhl. Klepáčov s KČT Kosíř, Pela, Jarda atd.
71.IX.28.Svatý HostýnP310Běla, Eva a Laďa
72.X.3.Vinobraní na ModréP44S Láďou a Ĺubkou z UH
73.X.3.Okolo Plumlovské přehradyP144Pely, Adélka, Majka, Jarda Jokl
74.X.4.Den letiště PřerovP44Valdíci, Vostrouš, Jana
75.X.4.Hlubočky-Radíkov-V. BystřiceP23102 skupiny (3+7) 2 trasy 23 a 16 km, mlhavo
76.X.9.PV-Romže-Kostelec-LutotínP123odpolední podél Romže po nové tur. zelené zn.
77.X.11.Jižní Morava s KČT SmržiceP2426Přítluky, Zaječí, Rakvice, víno, burčák,komáři
78.X.12.Krkatá bába - skalní útvarP165Žernovník, Lubě, Černá Hora, U Zvěřinů, rozhl.
79.X.17.Baldovec-SoběsukyP209Niva-Repechy (U Lady)-voj.újezdem do Žárovic
80.X.18.Bukovanský mlýn-rozhlednaP2012Bohuslavice-kostel, Lovčice-hody, roz.Johanka
81.X.25.Betonová hraniceP1925Mladkov-Suchý vrch-Buková hora-Čenkovice
82.X.28.Šumperk-Brníčko-PostřelmovP2016Třemešek,dlouhomilov, zámeček, pivovar, ptačí vyhlídka,zřícenina
83.XI.1.Lázně SkalkaP1519Prameny, jezírka, kříže, dýňování,sv.Prokop,rybník
84.XI.8.Hostýnské vrchy s KČTP2122hrad Lukov, Vlčková, Držková, Troják,Tesák, pršelo
85.XI.9.Stražisko-Bělecký mlýnP1313kaple AS, zámeček a hrobka Bochnerů, 3 mlýny
86.XI.15.Domašov-ŠternberkP1816Těšíkovská kyselka, výhledový altán Šternberk
87.XI.17.BohuticeP85Křížová cesta na zámku, Lurdská jeskyně, bunkry
88.XI.22.Dobytí ZlechovaP1029úkoly u 3 křížů, opíkačka, 1000 km, 4 děti
89.XI.23.Stínava - PlumlovP147kafíčko, Ježák, hamerský most, zámek Plumlov
90.XI.28.Rozsvícení stromečku v PVP012Anděl, pivnice Špalíček, u betléma, punče
91.XI.29.S plyšákem a KČT a HušákP1217Víska u Jevíčka, foto plyšáků na Hušáku, Cimburk
92.XI.30.Adventní svařák na JežákuP1519svařáčky,ohýnek, roláda, Vlasta narozky
93.XII.4.Kuželky - Valda CupppSportovní0102 dráhy na 2 hodiny
94.XII.6.Za Mikulášem do lomuP1326trojice, balíčky, ohýnek, pohoda
95.XII.7.KladeckoP169Špraněk-pramen, Rudka, Bradlo, Ludmírov, Hvozd
96.XII.13.Advent na zámku v TovačověP515prohlídka věže, jarmark, žid.hřbitov, u Jarmilky
97.XII.14.Vánoční trhy OlomoucP513vyhlídka RCO, sv.Michal, punče, Franta průvodce
98.XII.20.Sýpka LudéřovP2216Náměšť-Keltská svatyně-sýpka-betlémy-Madona
99.XII.24.OtužilciP630Tradiční akce OZP,92 otužilců, voda 3,5oC, vzd.11oC
100.XII.27.Trenckova rokleP1216Drahonín, rokle, údolí Bobrůvky,rozhl.Babylón, Krivoš
101.XII.28.Velký JavorníkP1624Rožnov-Velký Javorník(rozhl.)-Padolí-Kamenárka
102.XII.31.Silvestr na Velkém KosířiP1218Výstup na vrchol od Kocandy po žluté a zelené
P.č.měsdenakce-popispěší/kolokmPPPPoznámka-zajímavosti
b
Poslední započítaná akce: Silvestr na Kosíři Termín: 31.12.2014
P.č.Jméno PPPKm pěšíchakcíkm kolmoakcí
1.Valda1156617459
2.Dáda922473604
3.Eva7063000
4.Běla1104482704
5.Špička8473500
6.Jirka Pela10975700
7.Majka Peek36323501
8.Adámek16100
9.Renka1358501
10.George1358501
11.Zdenek Bal477192422
12.Janička435172422
13.Jarmilka200500
14.Pepa Habr564502
15.Arny134600
16.Renátka45200
17.Petr GPS31200
18.Zdenka GPS36400
19.Alička31200
20.Dáša DVD14711501
21.Majka Svob.513501
22.Olinka137800
23.Pepa Čech37300
24.Jitka333501
25.Plukovník133501
26.Ráček17200
27.Alča333501
28.Blanka922401552
29.Franta831391552
30Nikolka3291000
31.Adélka5793100
32.Robert3591700
33.Tonda641271502
34.Radim643282253
35.Zuzka342151001
36.Pepa Jež306131001
37.Ivan475171001
38.Katka558191001
39.Boženka5882400
40.Naďa Kaš.706291502
41.Jirka Kaš.10381502
42.Karel12261552
43.Vostrouš73400
44.J.Roba49400
45.Lidka49400
46.Martin298182755
47.Libuška456304427
48.Laďa Olš.4732300
49.Jarda Pt.313152003
50.Eva Pt.299151002
51.Pepa Plesl168103406
52.Maruška Pr2511300
53.Lída Ar.3041000
54.Maryška125900
55.Lenka Dobr.915541
56.Andrea102600
57.Jana Book2031000
58.Matýsek49600
59.Walysek10100
60.Danča10100
61.Lída H.Š.40200
62.Štěpy60500
63.Jana Brno57500
64.Utopenec35300
65.Mirka Ut.25200
66.Zdena Sm.4702300
67.Alena Dv.264700
68.Jarda Jokl3381800
69.Ĺubka UH20200
70.Laďa UH20200
71.Valda ml.46500
72.Romča16300
73.Marci Vož.35100
74.Keška360900
75.Radek Sas001001
76.Naďa II120500
77.Jitka Zat.1381000
78.Marcela M.50300
79.Renata CA50300
80.Milda Dobr.3020 čekat.0
81.Láďa Prófa91500
82.Černoch L.3120 čekat0
83.pilot Petr46300
84.Ewa46300
P.č.Jméno PPPpěších kmakcíkolmo kmakcí

Vyhodnocení aktivity PPP 2013

1. ledna 2014 v 20:01 | Valda |  Přehledy
V tabulce PŘEHKED KM 2013 (najdete ho zde) jsem členům celý rok zaznamenával počty pěšky ujitých kilometrů při akcích PPP. Nejaktivnějších deset PPP uvádím v přehledu, viz níže.
Pěší kilometry:
1. Valda 1120 km 66 akcí
2. Eva 1095 km 58 akcí
3. Běla 1003 km 62 akcí
4. Dáda 903 km 55 akcí
5. Špička 871 km 41 akcí
6. Blanka 634 km 27 akcí
7. Franta 634 km 27 akcí
8. Naďa 552 km 20 akcí
9. Radim 543 km 22 akcí
10.Zdenek Bal 506 km 19 akcí

Po dnešním novoročním výstupu na Velký Kosíř jsem hned založil PŘEHLED KM 2014.
Krásný nový rok plný turistiky přeje
ValdaÚžasný