"MÁTE ŠTĚSTÍ ŽE JDEM ZROVNA KOLEM"

Červen 2014

Plán akcí s účastí PPP na červen 2014

1. června 2014 v 0:01 | Valda |  Plány akcí PPP
1.6. Tůra ze Stražiska do Prostějova
Sraz turistů je v 7:45 na místním nádraží, kdo pojede z hlavního dá mi vědět, pokud by chtěl koupit společnou jízdenku z místního. Jdeme po červené ze Stražiska do Seče (U Zedníků občerstvení), po žluté ze Seče na Pohodlí, po zelené z Pohodlí do Stínavy a pak kolem Hloučele a pod Ježákem do Hamer odkud nás červená dovede kolem Podhradského rybníka (Žralok - občerstvení) až na hráz Švestkové (Plumlovské) přehrady. Přes Mostkovice pak až Na Splávek to bude celkem 22 km.
Akce se zúčastnilo 10 PPP a už v Plumlově jsme měli našlapáno 25 km. Až do Prostějova došla Lída, Vlasta a Jarda Jokl ostatní si dali v Plumlově U Rudolfa pivko a dorazili to autobusem.

14.6. Tišnovsko: Předklášteří-Dolní Loučky
Jedeme auty 63 km přes Blansko do Tišnova. Sraz přihlášených PPP bude 08:00 u Penny Marketu. Nejdříve zaparkujeme na parkovišti u tišnovského hřbitova a vystoupáme od rozcestníku Tišnov - hřbitov po žluté a modré 1,5 km k rozhledně Klucanina. Po návratu k autům přejedeme ke klášteru Porta Coeli v Předlášteří u Tišnova a odtud již pěšky po zelené - Nad Nelepečí (508) - Pasník (543) - Chytálky- po žluté a zelené Mírová rozc. po žluté Dolní Loučky žst. - Dolní Loučky bus - po červené Mezihoří (žel.most) -odbočka 300m k hradu Lúčka (převýšení jen 65 m) - po červené podél říčky Loučka zpět ke klášteru Porta Coeli Předlášteří. Tato trasa má 17 km.
Akce se zúčastnilo 9PPP, ušli jsme 22 km a zdolali 1 rozhlednu, na které jsme ještě nebylo. Klášter Porta Coeli je překrásný, dostali jsme se i do kostela, byla zrovna svatba.
fotečky z akce: pppprostejov

21.6. Akce KČT Smržice - Přechod Jeseníků z Karlové Studánky na ČH sedlo
Informace jsou na www.kctsmrzice.cz. Jízdenka stojí 190 Kč.V neděli pak pokračovalo 6 PPP ze sedla přes Keprník do Ramzové na vlak.
Fotečky z akce: pppprostejov

29.6. Kladky-Nectava-Dzbel
Jedeme v 8:34 autobusem od místního nádraží v Prostějově do obce Kladky.Po modré značce Kladeckou dolinou -Nectava - Plankenberk - Hrubé kolo - památník letců - po červené Šubířov a po žluté Dzbel. Trasa má 18,5 km. Návrat vlakem v 16:05 ze Dzbelu.
Akce za zůčastnilo 7 PPP, nakonec jsme ušli 22 km až do Jesence a fotečky najdeš na rajčeti pppprostejov, jepeluha.
Na červnovou turistiku srdečně zve ValdaÚžasný