"MÁTE ŠTĚSTÍ ŽE JDEM ZROVNA KOLEM"

Duben 2015

PLÁN AKCÍ PPP NA KVĚTEN 2015

20. dubna 2015 v 22:03 | Valda |  Plány akcí PPP
1.5. Pochod k uctění památky obětem válek
Sraz turistů PPP bude na místním nádraží v PV v 07:50. Jedeme vlakem 8:06 do zastávky Cholina (zadní část vlaku).
Jdeme po modré značce přes Loučku do Ješova, přejdeme na červenou a přes Střemeníčko (pravoslavný chrám sv.Václava) do Javoříčka. Kolem jeskyní a přes zkamenělý zámek Špraněk do Vojtěchova. Po občerstvení jdeme po modré poslední 2 km do Hvozdu na náš oblíbený, vyhlídkový autobus, který odjíždí od kapličky v 15:40. Trasa má 19 km. Každý účastník pochodu vezme ssebou svíčku nebo květinu.

2.5. Za Ladou do Repech
Sraz cyklistů je v 9:30 Na Splávku
Trasa, která nás čeká má 62 km. Domamyslice-Hamry-Repechy-Niva-Protivanov-Buková-Javorník-Hrochov-Seč-Holubice-Ptení-Zdětín-Lešany-Kostelec na Hané-Prostějov. Celá trasa je po cyklostezkách. Nejvyšší bod na trase: 671 m.n.m. Protivanov. Dohromady si vyšlapeme a sjedeme na celé trase cca 800 m. Máme na to celý den. Na koho to bude moc, může se kdykoliv odpojit a trasu si zkrátit. Celý profil trati si můžete rozkliknout na mapy.cz, viz odkaz níže.

POZOR ZMĚNA!! V důvodu nepříznivé předpovědi počasí pro lokalitu Vršatec, se akce přesouvá na 31.5. Místo toho jedeme v neděli jen k Lipníku nad Bečvou.
3.5. Do Pekla bez čertů
Jedeme auty do obce Podhoří kousek od Lipníka nad Bečvou. Start v 08:00 u Penny marketu. Čeká nás 17 km trasa údolím Jezernice přes Peklo po žluté do Uhřínova a po modré k hrádku Kunzov a do Hrabůvky. Neznačenou cestou z Hrabůvky okrajem lesa přes Žábnický vodopád a zříceninu Drahotuš zpět do Podhoří. Budeme dělat oheň a opékat buřty. Hlašte se v komentářích.

8.5.Vizovice s KČT Smržice
Podrobnosti viz www.kctsmrzice.cz. Jízdenky možno zamluvit u předsedy klubu na balcom@seznam.cz, cena 160 Kč.

9.5. Dobytí hradu Bouzov kolaři PPP
Sraz cyklistů v 7:45 na hlavním nádraží v PV. Jedeme vlakem i s koly do Konice. Odtud po cyklostezkách přes Kladky na hrad Bouzov a zpět do Prostějova přes Hvozdečko, Ješov, Krakovec, Laškov, Pěnčín, Čechy pod Kosířem (po Mánesce) a Smržice. Trasa má 61 km.

10.5. Za Milenkou
Sraz zájemců je v 8:00 u Penny. Jedeme auty 53 km( 1 hod) do Kunštátu na Moravě. Po prohlídce místního zámku jdeme do Rudky do Smyslové zahrady na rozhlednu Milenku a do jeskyní Blanických rytířů (vstupné 100 Kč). Po turisticky značených trasách navštívíme okolní vesničky: Nýrov, Sychotín, Touboř, Kunice a Hluboké u Kunštátu. Našlapeme max 20 km. Třeba si odvezete z Kunštátu, kromě spousty turistických zážitků, také nějaký suvenýr z vyhlášené Kunštátské keramiky.

17.5.Na bicyklech kolem Kosíře
Sraz cyklistů PPP v 9:00 U Sportcentra na začátku smržické cyklostezky. Jedeme přes Velký Kosíř, Lhotu pod Kosířem a Drahanovice do Náměště na Hané. Dál směrem na Olbramice, ale u závory odbočíme na asfaltovou lesničku a projedeme pod Křemelou nad Krakovec. Vrátíme přes Laškov,Pěnčín, Přemyslovice, Růžov, Ptenský Dvorek, Ptení, Vícov, Hamry, Soběsuky a kolem přehrady do Prostějova, kde budeme mít ve Šnytu zamluvený stůl a kde se odměníme za slušný cyklistický výkon 60 km dobrým pivkem.

22.5. Značení tras vandru
Jedeme v 8:02 z hlavního nebo 8.06 z místního nádraží v PV do zastávky Zdětín. Budeme značit červenými fáborky trasu Bělecký mlýn-Hluchov-Čechy pod Kosířem. Dojdeme až do Smržic odkud pojedeme autobusem do PV. Trasa má 14 km.

23.5. XI.Smržické vandr
Vyzývám všechny vyznavače turistiky a cykloturistiky k účasti na 11. ročníku Smržického vandru. Čekají vás převážně nové pěší i cyklo trasy do blízkých i vzdálenějších koutů naší malebné Moravěnky, se startem a cílem ve Smržicích. Podrobnosti na www.kctsmrzice.cz

24.5.Odznačení tras vandru
Sraz zájemců z řad cykloturistů PPP je v 10 hodin u Penny Marketu. Odznačíme část jedné trasy v okolí Velkého Kosíře a projedeme se směrem na Konicko, Trasa bude do 50 km.

30.5.Les Království
Sraz cyklistů v 10 hodin na nám.Husserla. Jedeme přes Vrahovice do Vrbátek a Blatce. Přes Charváty do Bolelouče, kde přejedeme přes Moravu a Morávku-náhon do Lesa Království. Lužním lesem do Grygova a kolem jezer do Majetína. Přes Brodek u Přerova do Císařova, Citova a Věrovan. Do Prostějova se vrátíme přes Klopotovice a Kralice. Trasa má 52 km a je rovinatá.

31.5. Na skok na Slovensko - Vršatec
Jedeme v 7:00 od Penny marketu auty do slovenské příhraniční obce Červený Kameň, cca 140 km 2,30 hod. Jdeme na Vršatské Bradlá se strmým výstupem po žluté na nejvyšším vrchol Chmeĺová 925 m.n.m. Celý pěší okruh se startem a cílem u kostela v obci Č.Kameň má 10 km. Kromě krásných výhledů a krasových skal nás čeká ještě další výstup na zříceninu hradu Vršatec a pak pod ní návštěva hospůdky v obci Vršatské Podhradie (pár Euro ssebou - pivo Corgoň 1 E). Z Podhradia se vracíme po modré zn.

Na květnové, turistické a cykloturistické akce, vás srdečně zve ValdaÚžasný (z boží vůle náčelník PPP).