"MÁTE ŠTĚSTÍ ŽE JDEM ZROVNA KOLEM"

Červenec 2015

PLÁN AKCÍ PPP NA SRPEN 2015

14. července 2015 v 19:33 | Valda |  Plány akcí PPP
NEDĚLE 16.8.
Žďár nad Sázavou
ZELENÁ HORA - Santiniho památka UNESCO - náš hlavní cíl.
Pěší trasu najdete zde: http://www.mapy.cz/s/jwbl a je dlouhá 20 km.
Sejdeme se v 8:00 u Penny Marketu, čeká nás 103 km autem cca 2 hodiny cesty do Žďáru nad Sázavou. Náklady na dopravu cca 150 Kč/osobu. Na akci je potřeba se předem přihlásit nejpozději do středy 12.8.

NEDĚLE 23.8.
Z Prostějova Kolmo do Kroměříže
Sraz cyklistů v 08.30 u FTL na začátku cyklostezky do Bedihoště. Naším hl.cílem je Květná zahrada.
Trasu najdete zde: http://www.mapy.cz/s/jwfO
Je dlouhá 80 km s minimem kopečků.

Na srpnové akce PPP vás zve ÚžasnýValda.

zdroj obr: www.mapy.cz

Ani v červnu PPP nezaháleli......

13. července 2015 v 19:53 | Valda |  Hodnocení akcí
V měsíci červnu jsem zaznamenal účast PPP na šesti turistických a cykloturistických akcích. Hned první víkend pořádal KČT Smržice zájezd do Adršpašských skal, kterého se zúčastnilo přes 40 členů a přátek klubu, mezi kterými nechybělo ani 18 turistů, hlásících se k PPP. Za dva dny našlapali na česko-polském pomezí a ve skalách 38 km. Navštívili v Polsku zámek Kzias, Ruprechtický Špičák s rozhlednou, Teplice nad Metují a hlavně Adršpašské skální město, včetně skalního hradu Střmen. Parta 8 PPP se v termínu 13.-19.6. kochala krásami Lednicko-valtického areálu, který prošmejdili na kolech křížem krážem, stihli si udělat i pěší túru na Pálavě, zajít do Rakouska po nové naučné stezce z Valtic a prohlédnout si zámek a další památky v Mikulově, včetně Svatého kopečku. Jeden den vyrazili na kolech i na Slovensko, do města Skalica, které oplývá neuvěřitelným množstvím historických památek. Za celou dobu najezdili na kolech 200 km a pěšky ušli 30 km. Množství vypitého vína z jihomoravských vinic jsem nepočítal :-)
V sobotu 20.6. se uskutečnil poslední předprázdninový zájezd smržického klubu turistů. Připravila ho Blanka a zavedl 43 turistů, mezi nimi i 24 PPP, mimo jiné na novou rozhlednu v Nové Vsi, k Jelení studánce a po hřebeni Hrubého Jeseníku přes Pecný a Ztracenky do sedla Skřítek. Trasa byla překrásná, měla 21 km a trošinku jsme i zmokli.
V ten samý den se Adélka, Otík a Jirka Pela, jako jediní 3 zástupci PPP, zúčastnili Konických Štrapácí - tradiční to akce KČT Přerov. Absolvovali v pohodičce krásnou 20 km trasu v okolí Konice.
24.6. jsem zaznamenal, že 2 Marušky PPP vyrazily vlakem do Šumperka, aby dobyly Městské skály, zaznamenal jsem, že měly hezké počasí a krásné výhledy a také jsem jim zaznamenal 20 km do ročního přehledu.
Poslední červnová akce PPP byla cykloturistická a 5 cyklistiky chtivých PPP se nechalo vlakem ČD přepravit i s bicykly do Zábřehu odkud se po 75 km přes Litovelské Pomoraví a 5 zámků (Úsov, Nové zámky, Chudobín, Náměšť na Hané a Čechy pod Kosířem) vrátili zpět do Prostějova.
Na červnové akce PPP jsem měl jen pozitivní ohlasy, a to i přesto, že se jedna červnová plánovaná akce - "Přechod Zábřežské vrchoviny", kvůli počasí neuskutečnila. Tímto se 3 děvčatům PPP, která se i v dešti se mnou setkala 28.6. ráno na nádraží, omlouvám a smekám před jejich nadšením pro turistiku. Jedna z nich dorazila na start až z Výšovic :-) Prostě když se člověk pro něco nadchne, nebojí se překážek a drží se tur.hesla: "Není špatné počasí, ale jen špatně obečený turista".
Krásné prázdniny a na některé z dalších akcí PPP se těší na viděnou
ValdaÚžasný