"MÁTE ŠTĚSTÍ ŽE JDEM ZROVNA KOLEM"

Březen 2017

PLÁN AKCI PPP NA DUBEN 2017

22. března 2017 v 8:21 | Valda |  Plány akcí PPP
Neděle 2. dubna Vytáhneme bicykly
Až se vyspíme po večírku tak se sjedeme ve 12:30 na hrázi Plumlovské přehrady.
Objedeme přehradu a přes Hamry, Stínavu, Holubice, Ptení, Zdětín, Lešany a Kostelec na Hané se vrátíme do Prostějova. Trasa má 30 km, to napoprvé docela stačí :-)

Pondělí 10.dubna - Rozhledna Vartovna
Sraz na nádraží v 6:50. Jedeme v 7:00 do Valašské Polanky (přestup Olomouc, Vsetín). Po zelené vystoupáme na vrch Vartovna s krásnou rozhlednou, zpět půjdeme po modré do Vsetína. Trasa 16 km, převýšení 600m. Vlak zpět nám jede v 16:55.

Velký Pátek 14.dubna - Městské skály u Šumperka
Sraz na nádraží v 7:25. Jedeme v 7:35 do Šumperka. Projdeme okruh přes Městské skály (Kokeš, Voštinová skála, Městské skály). Trasa 15 km, převýšení 600m. Vlaky zpět 15:39, 16:08, 16:29. 17:29.

Sobota 15.dubna - Řehořkovo Kořenecko
Sraz turistů v 8:00 u Penny marketu, jedeme auty na Pohoru u Horního Štěpánova. Jdeme do Šebetova a do Kořence (občerstvení na golfovém hřišti) a zpět na Pohoru. Trasa má 16 km. Na akci se kvůli přepravě hlaste do středy 12.4.

Pondělí Velikonoční 17.dubna - Pomlázková vycházka na Záhoří
Sejdeme se v 10:00 U Cavala v biokoridiru Hloučela. Kluci s tatary a holky s mašlemi a vajíčky. Jdeme po červené na přehradu a k Loupežníkovi. U jezírka uděláme ohýnek. Trasa má 15 km.

Neděle 23. dubna - Na kolech k Myslejovickému hradu - akce se zdůvodu silného ochlazení ruší bez náhrady
Sraz cyklistů je v 10:00 Na Splávku. Trasa nás zavede do Myslejovic a má 35 km.

Na aprílové potulování vás zve Valda Úžasný

Rychlebské hory

22. března 2017 v 7:31 | Valda |  Plány akcí PPP
Dva dny v Rychlebských horách... 24.-25.5.2017 (středa, čtvrtek)
Dvoudenní výlet s noclehem v Javorníku ve Slezsku. Sraz je na nádraží v PV. v 6:25. Jedeme v 6:35 do Javorníku - 9:54 (přestup Lipová - Lázně). Druhý den zpět z Javorníku v 16:02 (přestup Lipová - Lázně), Prostějov - 19:22. Ubytování Hotel Pod Zámkem, cena 350 Kč/os. (http://www.hotelpodzamkem.cz/ubytovani.php)
Závazné přihlášky v komentářích do 20.4.2017 (nutné potvrdit ubytování, máme rezervovaných 13 míst - dvoulůžkové pokoje a jeden třílůžkový)
1. den túra na Borůvkovou horu s rozhlednou:
2. den túra Račí údolí, Čertovy kazatelny, Tančírna:

Čeština je kouzelná

6. března 2017 v 10:51 | Valda |  Turistická všehochuť
Tohle mi přišlo od kamarádky el.poštou a nedalo mi to se s vámi o to podělit.
ValdaÚžasný

Čeština a chlast

O tom, že čeština je nejkrásnější a nejbohatší jazyk na světě netřeba polemizovat. Zvláště dá-li se dohromady s největším koníčkem Čechů - alkoholem. A tak - jak říkáme hezky česky těm, kdo si poněkud více přihnuli?
Elektrikář může být nadrátovanej a soudce jak zákon káže. Klempíř byl na šrot. Metař byl nametenej a sládek nachmelenej. Akademický malíř byl pod obraz a malíř pokojů zmalovanej. Loutkoherec byl zpumprlíkovanej. Zpěvák, a že jich bylo, byl zhulákanej. Letec byl jako bomba, pyrotechnik jako puma a kanonýr jako dělo. Pracovník pneuservisu byl gumovej. Truhlář byl jako prkno. Kněz byl jako slovo boží, funebrák tuhej. Meteorologa nebylo potřeba, ale byl by na mraky. Veterináře potřeba bylo, a když se vracel z akce, byl jako zvíře. Boxer byl ztřískanej, kropič zlitej. Zemědělci ji měli jako vidle. Zootechnik v JZD byl jako dobytek, řezník jako prase. Kovář byl zbušenej, kuchař na kaši a myslivec piclej. Písmomalíř byl často zlinkovanej, lakyrník zlakovanej. Kominík byl zčazenej. Sklenář měl okno, poslanecby byl odhlasovanej. Uklízečka bude na prach. Zaměstnanec autobazaru je jetej. Dopravář má špičku a pumpař je total. Zahrádkář by mohl být nakropenej, dřevorubec zrubanej. Karbaník je zkárovanej. Ortopéd bude zlámanej, dermatolog koženej a anesteziolog v bezvědomí. Pedagog bývá vyškolenej. Hudebník na moll a entomolog na mol. Chmelař je jako žok. Ajznboňák i tramvaják je vykolejenej. A výhybkář namazanej. Zoolog má opici. Logicky. Kynolog je jako doga. Zákazník má nakoupeno. Řidič je zřízenej a ocelář zkalenej. Flétnista zhvízdanej.
Profesím, které se ve výčtu neobjevily, se srdečně omlouváme.