"MÁTE ŠTĚSTÍ ŽE JDEM ZROVNA KOLEM"

Plán akcí PPP na září 2017

3. září 2017 v 14:38 | Valda |  Plány akcí PPP
Sobota 9.9. Na bicyklech nejen Němčickem
Mikroregion Němčicko pořádá tradiční cyklovyjížďku po obcích mikroregionu s cílem v obci Vitčice. Zájemcům nabízí průvodcovské služby Pepík Plesl, který jezdí na akci každý rok. Akce začíná od 9:00. Pepa bude čekat na nádraží v Nezamyslicích od 9:30 do 9:45. Dá se jet z Prostějova na kole (20 km asi hodinka jízdy) ale i vlakem v 9:23 z Prostějova, příjezd 9:38 do Nezamyslic. Délku trasy lze přizpůsobit výkonnosti, můžete startovat u kteréhokoliv obecního úřadu a projet tolik obcí kolik uvážíte. Cíl a malé občerstvení je letos plánováno na výletišti u lesa v obci Vitčice. Zájemcům sdělím na Pepu mobilní číslo, kvůli domluvě.
Pozvánka na akci je na: http://www.nemcicko.cz/

Neděle 17.9. Cyklovýlet k větřáku do Chvalkovic.
BOHUŽEL NÁM POČASÍ NEPŘEJE. BUDE CELÝ DEN PRŠET, TAK ŽE SE AKCE RUŠÍ.
Sraz cyklistů na hl. n. v Prostějově v 7:45. V 7:59 jedeme vlakem do Nezamyslic. Na kolech pojedeme kolem zámků Chvalkovice a Ivanovice na Hané, židovský hřbitov v Ivanovicích, přes Švábenice, Vanovsko a kopec Hradisko do Chvalkovic k větrnému mlýnu. Přes Nítkovice a Skavsko přijedeme do Morkovic. Po cyklostezce na bývalém žel. svršku se vrátíme do Nezamyslic a přes Doloplazy (zámek), Dobromilice (zámek),Vřesovice (zámek a kostel sv. Petra a Pavla) a Výšovice do Prostějova. Trasa má 68 km. Trasa se dá o 20 km zkátit když pojedete i zpět z Nezamyslic vlakem (např. 16:20, 16:40).
Odkaz na cyklotrasu: https://mapy.cz/s/20WOE

Sobota 30.9. Skály Hostýnských vrchů
Sraz turistů v 8:00 u Penny. Jedeme auty k obci Držková , 67 km, 1:13 hod. Jdeme ke skalám v PP Skály, PP Holíkova rezervace, skály U Juránků, skalky na vrcholu Kuželek, cestou potkáme pár studánek a čeká nás také několik výhledových míst. Trasa má cca 17 km. Na akci je potřeba se v komentářích přihlásit do 27.9. kvůli přepravě.
Odkaz na trasu: https://mapy.cz/s/20WBu

Neděle 1.10. Rakoveckým údolím na kole
Sraz cyklistů v 9:15 na hl. nádraží v Prostějově. Jedeme i s bicykly vlakem v 9:23 do Vyškova. Po CT 5071 do Drnovic, pak do Račic a Rakoveckým údolím a po CT 5072 do Ruprechtova. Po CT 5072 až pod zříc. Kuchlov. Vlevo po 5029 do Studnice a přes Odrůvky a Březinu do Drahanského kopce a přes Plumlov do Prostějova. Trasa má 64 km.
Odkaz na cyklotrasu: https://mapy.cz/s/20X7E

Na akce PPP vás v měsíci září a 1.října zve ValdaÚžasný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.